Добро пожаловать в Красную Трубу!

Czerwona Trąbka to klub jazzowy w Genosse-Wanda-Stand, stolicy Mandragoratu Wandystanu. Można tutaj miło spędzić wieczór, a nawet i całą noc, bawiąc się przy muzyce wykonywanej na żywo.

W Klubie na regularnych koncertach grywają znakomici muzycy v-światowej sławy, jak też ci mniej znani. Odbywają się tutaj również gorące jam sessions, w trakcie których grywają też i nasi goście.

Doskonałe panowanie nad instrumentem i precyzja rytmu stanowią niebywałe zaplecze do radosnej i twórczej zabawy dźwiękami, co zawsze zapiera dech w piersiach.

Repertuar barowy

W Klubie można delektować się swobodą i wirtuozerią wolnej muzyki racząc się wyśmienitym wandejskim bądź gellońskim piwem, zagryzając przy tym różne zakąski. Bardziej wymagający goście mogą sosztować pieczonego kukuła po precelkhandzku, wina wprost z Winnicy, a nawet znakomitego, wytrawnego wina importowanego z Dreamlandu.

Piątki - fusion

W każdy piątek o godz. 20.00 rozpoczyna się koncert, muzyka jest utrzymana w stylu fusion. Proszę zwrócić uwagę na tych kilka próbek i ocenić, czy warto to usłyszeć i zobaczyć na żywo: 1 | 2 | 3 | 4.

Soboty - main stream

W każdą sobotę o godz. 20.00 rozpoczyna się koncert, muzyka jest utrzymana w akustycznym, klasycznym stylu. Można usłyszeć zarówno znane tematy, jak i bardziej nowoczesną stylistykę: 1 | 2 | 3 | 4

Jam sessions

Po każdym piątkowym i sobotnim koncercie, zazwyczaj między godz. 21.00 a 22.00 - czasami później - rozpoczyna się jam. Każdy, kto tylko uważa, że posiada odpowiednie umiejętności, ma okazję wejść na scenę i zagrać. Niekiedy grane są powszechnie znane standardy w najprostszych aranżacjach, ale niekiedy muzycy sami nie wiedzą, co właściwie grają. Sekcja rytmiczna słucha wówczas solisty i na bieżąco komponuje puls i rytm pod solistę, zaś ten, kto improwizuje, słucha uważnie sekcji rytmicznej i z tego co tam usłyszy czerpie inspirację. Zawsze jest ciekawie, ale niekiedy na scenie jest taki czad, że muzyki, relacji między muzykami, oraz panujących na scenie i wśród publiczności emocji nie można wyrazić słowami.

Pozostałe dni tygodnia

Oprócz stałej ramówki, Klub organizuje także koncerty młodych muzyków i ich zespołów, wieczory poetyckie, spotkania kabaretowe, a także szereg innych atrakcji, o których informują z wyprzedzeniem plakaty.

Nawet, jeżeli na scenie nic się nie dzieje, w Klubie pełno jest muzyki. Przychodząc do Czerwonej Trąbki w dowolnym momencie zawsze można liczyć na dobrą rozrywkę i smaczny poczęstunek.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień należy zauważyć, że w Klubie raczej nie odtwarza się, ani nie wykonuje się jazzu tradycyjnego.